структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Виконання судових рішень
Щодо діяльності приватних виконавців.

Ефективна система примусового виконання рішень є одним із стовпів сучасної правової держави. Без належного примусового виконання рішень побудова правової європейської держави є неможливою. У зв’язку з цим на державу покладається обов'язок щодо створення, зміцнення та розбудови дієвої системи примусового виконання рішень, у тому числі шляхом впровадження європейських норм та стандартів у національне законодавство України. До того ж, примусове виконання рішень, як завершальна стадія судового провадження, є невід’ємною частиною дотримання права людини на справедливий судовий розгляд упродовж розумного строку, закріпленого в статті 6 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.

Саме для реалізації вищезазначених завдань в Україні було прийнято два надзвичайно важливі закони – Закон України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" та Закон України "Про виконавче провадження", що набрали свою чинність 5 жовтня 2016 року.

Прийняття цих законодавчих актів перш за все пов’язано з реформою виконавчого провадження, що обумовило внесення кардинальних змін у систему примусового виконання рішень.

Принципово новим в цій реформі є поява приватних виконавців. До цього часу всі повноваження щодо виконання судових рішень належали виключно Державній виконавчий службі. З 5 січня 2017 року в Україні почала діяти змішана система виконавчого провадження. Запровадження змішаної системи виконання рішень дозволить державі скоротити та оптимізувати систему органів державної виконавчої служби, залишивши працювати на посадах найбільш професійні кадри, які будуть отримувати гідне матеріально-технічне забезпечення завдяки коштам, котрі вивільняться внаслідок проведення скорочення кількості державних виконавців. Перш за все, приватні виконавці суттєво зменшать завантаженість органів державної виконавчої служби, оскільки у стягувача є вибір (крім випадків, коли примусове виконання рішень можуть здійснювати лише державні виконавці, відповідно до Закону «Про виконавче провадження»), куди пред’являти виконавчий документ для примусового виконання: до державного виконавця чи до приватного виконавця.

Із збільшенням кількості приватних виконавців значно зросте кількість виконаних рішень, скоротяться терміни виконання, будуть створені додаткові робочі місця, стягувачі завдяки конкуренції отримають більш якісні послуги, а боржники — оптимальне безконфліктне вирішення проблем з їхніми зобов'язаннями.

Таким чином приватні виконавці, які здійснюють свою діяльність на професійній основі та володіють достатнім рівнем знань, підвищать конкуренцію у сфері примусового виконання рішень, що сприятиме якісному виконанню рішень судів, інших органів (посадових осіб).

У серпні 2017 року розпочали діяльність перші приватні виконавці. На даний момент в Єдиному реєстрі приватних виконавців України вже налічується близько 60-ти приватних виконавців.

Не відстає у впровадженні реформи у сфері примусового виконання рішень і Волинська область.

У серпні 2017 року свою роботу розпочали перші приватні виконавці – Пирога Сергій Степанович та Таранко Дмитро Вікторович, які працюють паралельно з Державною виконавчою службою і виконують функції з примусового виконання рішень судів та інших органів в межах виконавчого округу Волинської області.

Станом на 14 вересня 2017 року приватним виконавцем Пирогою Сергієм Степановичем було відкрито 5 виконавчих проваджень на загальну суму стягнення 2067324,62 грн. Більше того, з п’яти виконавчих проваджень впродовж максимально стислого строку сума боргу за виконавчим документом 71740,57 грн. стягнута з боржника та перерахована в користь стягувача (виконавче провадження відкрито 05.09.2017, а кошти перераховані на рахунок стягувача 13.09.2017), чим забезпечено повне фактичне виконання рішення суду.

Таким чином, приватні виконавці, що здійснюють свою діяльність на теренах Волинської області, наглядним прикладом демонструють, що реформа примусового виконання рішень, впроваджена Міністерством юстиції України, справді діє.

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області