структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Відділ державної виконавчої служби / Питання-відповіді
До уваги громадян!

З метою покращення роз'яснювально-інформаційної роботи серед громадськості по виконанню рішень судів та інших органів (посадових осіб) відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області запроваджує постійну рубрику «Державна виконавча служба: питання-відповіді».
В даній рубриці публікуватимуться запитання громадян, які стосуються здійснення виконавчого провадження, а саме порядку виконання різних категорій виконавчих документів, проблематики законодавства, регулюючого виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), а також інші питання, які потребують відповідних роз'яснень широкому загалу.

Свої запитання громадяни можуть надсилати електронною поштою: info@vl.dvs.gov.ua


Питання: Як визначається розмір заборгованості по аліментам для непрацюючого?
Віктор Онищенко, м. Луцьк

Відповідь: Правила визначення розміру заборгованості по аліментам встановлені Законом України «Про виконавче провадження» та Сімейним кодексом України. Зокрема, відповідно до частини3 ст.195 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника відповідної кваліфікації або некваліфікованого працівника для даної місцевості.
Середня заробітна плата працівника відповідної кваліфікації або некваліфікованого працівника визначається відповідно до Закону України «Про державну статистику», а саме збирання та узагальнення такої інформації покладено на територіальні органи Державного комітету статистики України. Зазначені органи на вимогу державного виконавця надають дані щодо розміру середньої заробітної плати для даної місцевості, яким він керується при визначенні заборгованості по аліментам для непрацюючого боржника.
Питання: Чи встановлено законом відповідальність боржника за невиконання рішення суду, що зобов’язує його виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі?
Одексій Мартиненко, м. Луцьк

Відповідь: Так, статтею 75 Закону України «Про виконавче провадження», передбачено накладення штрафу за невиконання рішень вказаної категорії без поважних причин у встановлений виконавцем строк на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Також, за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, передбачена кримінальна відповідальність статтею 382 ККУ, карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
Слід зазначити, що після внесення змін до Кримінального кодексу України Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010, кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України, можуть нести не лише посадові особи, але й фізичні особи – за невиконання рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії.
Питання: Чи правомірні дії прикордонників, які заборонили мені виїзд за межі України, зіславшись на ухвалу суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі держави?
Іван Петренко, м. Ковель

Відповідь:Так, п.19 ч. 2 ст. 18 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено, що у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, виконавець вправі звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Зазначене питання вирішується місцевим загальним судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим із начальником відділу державної виконавчої служби, негайно без повідомлення і виклику сторін та інших заінтересованих осіб за участі державного виконавця. За результатами розгляду виноситься ухвала про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, яка підлягає оскарженню в апеляційному суді окремо від рішення суду.
Право виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду, зобов’язань, тобто наявність лише самого зобов’язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон. Окрім того факт ухилення має підтверджуватись сукупністю доказів, які виконавець зазначає у поданні.


напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області