структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Інформація
03 квітня 2018 року

Реалізація проекту “Я маю право!” юстицією Волині у першому кварталі 2018 року

З метою забезпечення належної роботи щодо реалізації в області проекту “Я маю право!”, головним територіальним управлінням юстиції надано методичну допомогу обласній держадміністрації у розробленні регіонального плану заходів. Зокрема, розпорядження голови облдержадміністрації від 29 січня 2018 року № 59 “Про затвердження плану заходів із реалізації у Волинській області правопросвітницького проекту “Я маю право!” у 2018 році”.

У першому кварталі поточного року Управлінням юстиції та його структурними підрозділами проведена широка інформаційно-просвітницька кампанія щодо проекту “Я маю право!”, в тому числі щодо:

- захисту прав дітей та жінок: аліменти, протидія насильству у рамках реалізації Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» #ЧужихДітейНеБуває та Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” #СтопНасильство);

- захисту прав підприємців при взаємодії з правоохоронними органами у рамках реалізації Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування” #МаскиШоуСтоп»);

- захисту права на виконання судового рішення.

Для організації цієї кампанії Управлінням юстиції організовуються заходи як самостійно, так із залученням системи безоплатної правової допомоги, державної виконавчої служби, профільних служб, установ, громадських організацій, органів спрямованих на захист прав жінок і дітей, підприємців для формування позитивного сприйняття тем серед населення і засобів масової інформації.

Всього у першому кварталі Управлінням юстиції та його структурними підрозділами було проведено 394 правоосвітніх заходи, якими було охоплено 7880 осіб.

З метою формування серед громадян та учнівської молоді правової культури та правової свідомості, підвищення рівня їх знань та поінформованості щодо реалізації захисту своїх прав, профілактики правопорушень та запобігання домашньому насильству, організації виплати аліментів, основних месиджів проекту “Я маю право!”, здійснено 463 виступи у ЗМІ, розміщено інформацій на веб-сайтах райдержадміністрацій, міськвиконкомів, Управління юстиції, соціальній мережі Фейсбук, інтернет-виданнях.

З метою забезпечення проведення консультацій громадян за місцем їх проживання та запобігання порушенню їх прав, гарантованих Конституцією та законами України, Управлінням юстиції спільно з системою безоплатної правової допомоги створені мобільні точки (мобільні групи) доступу до безоплатної правової допомоги, у тому числі надання консультацій жителям сільської місцевості.

Всього у першому кварталі 2018 року в мобільних пунктах було надано 269 консультацій.

Керівництвом Управління юстиції спільно з представниками місцевих центрів з надання БВПД, за участю представників структурних підрозділів місцевих державних адміністрації, до повноважень яких належить ведення обліку осіб з обмеженими фізичними можливостями, тричі здійснено виїзди (м. Нововолинськ, м. Рожище, м. Ківерці) для надання адресної безоплатної правової допомоги.

Також у трьох громадських приймальнях обласного управління юстиції (1 — стаціонарна, (1 — виїзна та 1 — дистанційна — при обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки) консультації з правових питань отримали 263 громадяни.

У першому кварталі посадовими особами Управління юстиції та відділів ДВС, ДРАЦСу і держнотконтор здійснено 84 консультації.

З метою оперативного реагування на звернення громадян у рамках реалізації проекту “Я маю право!” та якісного виконання судових рішень, в тому числі щодо виплати аліментів, в Управлінні юстиції діє телефонна “гаряча лінія” для надання консультацій у телефонному режимі з 09.00 до 18.00 год. (понеділок — четвер) з 9.00 до 16.45 год. (п’ятниця та передсвяткові дні). Телефон "гарячої лінії": (0332) 78-46-66, (066)2899045.

На виконання наказів Головного територіального управління юстиції у Волинській області від 12.03.2018 № 68/6 та 69/6 на Волині почали здійснювати діяльність мобільні групи з ліквідації заборгованості зі стягнення аліментів.

Державними виконавцями проводяться правопросвітницькі заходи, під час яких розповсюджуються інформаційні матеріали проекту “Я маю право!” Міністерства юстиції України, а саме: “Путівник виконавчого провадження”, “Пам'ятка боржника”, “Пам'ятка стягувача” та “Отримуй аліменти”.

Головним територіальним управлінням юстиції у звітному періоді проведено 14 навчальних заходів з прав людини для представників юридичних служб органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Управлінням реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти розроблено 8 інформаційних методичних матеріалів з правових питань з урахуванням інтересів цільової аудиторії.

Питання реалізації в області проекту “Я маю право!” 01 березня 2018 року розглядалося на засіданні обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. За її результатами прийнято рекомендації “Про організаційне та методичне забезпечення роботи міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення щодо реалізації проекту “Я маю право!”.

Працівники юстиції Волині 29 березня цього року взяли участь у ХIV Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених “Правове життя: сучасний стан і перспективи розвитку”, яка проходила на базі юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Учасникам конференції окреслено основні напрями роботи юстиції Волині щодо реалізації правопросвітницького проекту “Я маю право!”.

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області