структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Інформація
02 жовтня 2018 року

В рамках проекту “Я МАЮ ПРАВО” громадян Волині консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Олег Тимченко.Доброго дня! Мій син хоче створити дитячу громадську організацію. Скажіть будь ласка, чи є особливі вимоги до документів, які подаються для державної реєстрації створення таких громадських організацій?

Перш за все, необхідно наголосити на тому, що порядок створення та діяльності дитячих громадських організацій регулюється Законами України «Про громадські об’єднання» та «Про молодіжні та дитячі громадські організації».

Дитячі громадські організації – це об’єднання громадян віком від 6 до 18 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, та соціальне становлення як повноправних членів суспільства.

Для державної реєстрації створення дитячої громадської організації подаються такі документи:

- заява про державну реєстрацію створення юридичної особи

- примірник оригіналу протоколу установчих зборів засновників разом з реєстром осіб, які брали участь в установчих зборах

- відомості про керівні органи та про особу, яка має право представляти громадську організацію для здійснення реєстраційних дій

- статут.

Необхідно відмітити ряд особливостей, які повинні бути взяті до уваги під час підготовки документів для створення дитячої громадської організації:

• Статус громадського об’єднання – «дитяче», обов’язково має міститись у його власній назві.

• При підготовці протоколу установчих зборів необхідно враховувати, що засновниками дитячої громадської організації можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 14-річного віку.

• Членами дитячих громадських організацій можуть бути особи віком від 6 до 18 років. Особи старшого віку можуть бути членами такої організації, якщо їх кількість не перевищує 10 відсотків загальної кількості членів. Вступ неповнолітніх віком до 10 років здійснюється за письмовою згодою батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників.

• Також, важливим є те, що у складі керівних органів дитячої громадської організації кількість осіб, старших 18 років не може перевищувати третину від їх складу. Це необхідно враховувати при обранні осіб, що входять у склад керівного органу та оформлення відомостей про членів керівних органів.

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області