структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Інформація
26 червня 2017 року

Проведено правову годину: “Конституція України: шлях державотворення”

Сьогодні у рамках проведення в області місячника правових знань, Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області спільно з адміністрацією Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки проведено правову годину: “Конституція України: шлях державотворення”.

Відкриваючи засідання заходу завідувач сектору юридичної літератури обласної наукової бібліотеки Ольга Хом'як відзначила значимість цієї дати у житті нашої держави. Адже прийняття Конституції України, закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. А зміни до Основного Закону забезпечать правову основу для схвалення низки законодавчих актів, необхідних для реалізації реформ.

З використанням відеопроектора були показані історичні процеси українського конституціоналізму.

В обговоренні зазначеної тематики взяв участь і виступив заступник начальника управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти - начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції в області Микола Герасимик. Він зосередив увагу присутніх на проведенні конституційних реформ, яка на сьогодні передбачає конституційні зміни у трьох напрямках: права людини; децентралізація; реформа правосуддя.

На сьогодні з цих напрямків нашою державою зроблено чимало: указом Президента України затверджено Національну стратегію у сфері прав людини на виконання якої, урядом розроблено План дій з її реалізації. Стратегія зосереджена на вирішенні основних системних проблем у сфері захисту прав і свобод людини та нових викликах суспільства. Головне ж завдання органів юстиції — забезпечення регулярного та системного проведення разом з представниками інших органів державної влади та місцевого самоврядування інформаційно-просвітницької роботи в суспільстві для поширення знань про права і свободи людини. Підтвердженням цьому є проведення нашого заходу, - наголосив він.

Особливо жвавий інтерес в учасників заходу викликало обговорення змін до Конституції у частинні правосуддя. А 2016 рік став вирішальним для запуску повномасштабної судової реформи. Внесено зміни до Конституції, прийнято нові закони “Про судоустрій і статус суддів”, “Про вищу раду правосуддя”, два закони щодо виконання судових рішень. З набранням їх чинності оголошено конкурс до нового Верховного суду.

Обговорюючи та дискутуючи з цих питань, учасники правової години були одностайні: внесення змін до Конституції в частині правосуддя є одним із найважливіших на сьогодні рішень. Тому з оптимізмом вірять у конституційні зміни та проведення судової реформи. Для того, щоб підвищити довіру громадян до реформ, уникнути несприйняття змін до Основного закону, необхідно на етапі підготовки цих змін максимально враховувати інтереси всіх членів суспільства та зацікавлених сторін, залучати громадськість до внесення пропозицій щодо конституційних змін та їх обговорення .

Цього ж дня учасникам заходу було представлено виставку правової літератури: “Конституція України: історія і сучасні виклики”.

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області