структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Інформація
15 серпня 2017 року

Сьогодні в області запрацювала робота мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги

Сьогодні в області запрацювала робота мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги щодо захисту речових прав на землі сільськогосподарського призначення та роз'яснення антирейдерського законодавства.Для ефективної її роботи начальником головного територіального управління юстиції Валентином Кухариком та директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Ростиславом Руденком затверджено графік виїздів юристів обох відомств у населенні пункти області.

Першу свою зустріч сьогодні о 10 годині ранку юстиція Волині провела з сільськими, селищними головами Луцького району, на якій перед присутніми виступила заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації — начальник управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції в області Ольга Семенюк. Вона ознайомила керівників району та сільських і селищних голів Луцького району з роботою головного територіального управління юстиції щодо захисту аграріїв від рейдерських захоплень земель та зібраного врожаю. Саме для цього і створенні такі мобільні групи, щоби на місці зустрітися з аграріям, роз'яснити антирейдерське законодавство, та надати їм необхідну правову допомогу. Під час зустрічі Ольга Семенюк відповіла на запитання сільських та селищних голів.

Опісля робоча група вже у повному складі за участі працівників головного територіального управління юстиції та Луцького місцевого центру з надання БВПД, журналістів районної газети “Слава праця” виїхала до аграріїв Заборольської, Веселівської сільських рад та у Смолигівську територіальну громаду.Під час зустрічі з ними правники роз'яснили норми статей Земельного кодексу України, які регламентують набуття права на землю громадянами та юридичними особами, яке здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Вони акцентували увагу присутніх, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. А право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Юристи звернули увагу аграріїв та селян на тому, що державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Людей також цікавили питання щодо норм безоплатної передачі земельних ділянок, як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки в державному земельному кадастрі, які пільги мають учасники АТО щодо отримання земельних ділянок тощо.

Заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації — начальник управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції в області Ольга Семенюк розповіла про роботу Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка діє при головному територіальному управлінні юстиції в області і куди можуть звертатися громадяни зі скаргою на дії або бездіяльність державного реєстратора.

Під час зустрічі були роздані методичні матеріали, які підготовлені спеціалістами головного територіального управління юстиції в області на теми: “Порядок отримання та реєстрації права власності на земельні ділянки” та “Куди звернутися на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора”.

Зазначимо, що такі виїзди мобільних груп у регіони області за участю працівників юстиції та Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснюються двічі на тиждень.

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області