структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
Коменсація невикористаних відпусток

На нашому підприємстві працює багато чорнобильців першої категорії. Чи необхідно їм під час звільнення компенсувати додаткові відпустки, передбачені Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»?

Згідно зі ст. 24 Закону України "Про відпустки" від 15.11.1996 р. № 504/96 у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

Тобто норма щодо виплати компенсації за невикористані дні відпустки поширюється лише на вищезазначені види відпусток — щорічні відпустки та додаткову відпустку працівникам, які мають дітей.

Згідно з п.22 ст. 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорно¬бильської катастрофи" від 28.02.1991 р. № 796 (далі — Закон ) особам, віднесеним до категорії 1, державою гарантовані компенсації та пільги щодо використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік.

Законом не зазначено, що додаткові відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік, які надаються особам, віднесеним до категорій 1 та 2, належать до виду щорічних відпусток. Існує ряд відмінностей відпусток, які надаються на підставі ст.20 Закону, порівняно до щорічних відпусток.

У першу чергу необхідно зазначити, що відпустка громадянам, віднесеним до категорій 1, визначена Законом як пільга та компенсація. На відміну від виду щорічних відпусток, зазначена відпустка не пов'язана із робочим процесом і надається, незалежно від часу роботи на підприємстві, в установі, організації. Якщо витрати пов’язані з оплатою щорічних відпусток здійснюються за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники, а в установах та організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів відпусток проводиться із бюджетних асигнувань на їх утримання, то фінансування видатків з відшкодування витрат на оплату відпусток, що надаються особам, віднесеним до категорій 1 та 2, провадиться відповідно до ст. 1 Закону України "Про формування, порядок надходження і використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального, захисту населення" від 10.02.2000 р. № 1445 за рахунок коштів Фонду. Тобто джерела покриття витрат на ці відпустки різні.

Враховуючи вищезазначене, відпустка, яка надається на підставі ст. 20 Закону, не відноситься до виду щорічних відпусток, а тому на них не може бути поширене право на виплату компенсації, передбачене ст. 24 Закону України "Про відпустки".


Відділ правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян
Головного управління юстиції у Волинській області
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області