структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
Юридична відповідальність громадських організацій

Одним із напрямів роботи головного та територіальних управлінь юстиції Волинської області є реєстрація об’єднань громадян.

Об’єднання громадян – це добровільне громадське формування, яке створюється на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод, для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів. Право громадян на свободу об’єднання є невід’ємним правом людини, закріпленим Загальною декларацією прав людини і гарантується Конституцією та законодавством України.

Однак, в процесі реалізації своїх прав, громадяни інколи забувають про свої обов’язки, що призводить до порушення чинного законодавства. А об’єднання громадян, як суб’єкти різноманітних правовідносин, у разі порушення вимог правових приписів, несуть юридичну відповідальність. Тобто, громадські та інші організації, як учасники адміністративних відносин, у випадку порушення законодавства про об’єднання громадян зазнають певних стягнень: попередження, штраф, тимчасова заборона (зупинення) діяльності, примусовий розпуск (ліквідація) об’єднання громадян.

Коротко зупинимося на кожному виду цих стягнень.

Попередження – стягнення, яке виноситься відповідним легалізуючим органом в письмовій формі при вчиненні об’єднанням громадян правопорушення, яке не тягне за собою обов’язкового застосування іншого виду стягнення.

Штраф – накладається в судовому порядку в разі грубого або систематичного вчинення правопорушень, за поданням легалізуючого органу або прокурора.

Тимчасова заборона (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об’єднання громадян – здійснюється судом на строк до трьох місяців з метою припинення незаконної діяльності об’єднання громадян за поданням легалізуючого органу або прокурора.

Стягнення може здійснюватись шляхом встановлення заборони на проведення масових заходів (зборів, мітингів, демонстрацій тощо), здійснення видавничої діяльності, проведення банківських операцій, операцій з матеріальними цінностями тощо. За поданням органу, який звертався до суду щодо тимчасової заборони окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян, суд може продовжити цей термін. При цьому загальний термін тимчасової заборони не повинен перевищувати шість місяців.

При усуненні причин, що стали підставою для тимчасової заборони, за клопотанням об’єднання громадян його діяльність може бути відновлена судом в повному обсязі.

Примусовий розпуск (ліквідація) об’єднання громадян застосовується в разі:
– коли метою діяльності об’єднань громадян є зміна шляхом насильства конституційного ладу і в будь-якій протизаконній формі територіальної цілісності держави; підрив безпеки держави у формі ведення діяльності на користь іноземних держав; пропаганда війни, насильства чи жорстокості, фашизму та неофашизму; розпалювання національної та релігійної ворожнечі; створення незаконних воєнізованих формувань; обмеження загальновизнаних прав людини;
– продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом;

Суд одночасно також вирішує питання і про припинення випуску друкованого засобу масової інформації об’єднання громадян, яке примусово розпускається.

Про ліквідацію об'єднання громадян реєструючий орган протягом п’ятнадцяти днів, після набрання рішенням суду законної сил, повідомляє у засобах масової інформації. Рішення про примусовий розпуск всеукраїнських та міжнародних об’єднань громадян на території України приймається Конституційним Судом України.

Державний контроль за діяльністю об’єднань громадян здійснюється державними органами у порядку, передбаченому законодавством України. Органи, що проводять легалізацію об’єднань громадян, здійснюють контроль за додержанням ними положень статуту. Представники цих органів мають право бути присутніми на заходах, що проводяться об’єднаннями громадян, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення. Нагляд за виконанням та додержанням законності об'єднаннями громадян здійснюють органи прокуратури (cтатті 25-32 Закону України “Про об'єднання громадян”).

Посадові особи об’єднань громадян за порушення законодавства про об’єднання громадян несуть дисциплінарну, цивільну-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Згідно ст. 186-5 Кодексу про адміністративні правопорушення може бути накладено штраф від 25 до 130 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Алла Мазур,
начальник відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції у Волинській області
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області