структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
Утверджуючи нашу незалежність – віримо у її краще майбутнє

24 серпня – День Незалежності України. Двадцять один рік тому почала свій відлік новітня історія України. Виборене віками право українців мати власну державу – звершилося.

Перший важливий крок до незалежності України був зроблений ще шістнадцятого липня тисяча дев’ятсот дев’яностого року. Цього дня Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки прийняла Декларацію про державний суверенітет України, а також ухвалила постанову „Про День проголошення незалежності України”.

А вже 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ виняткового значення для долі українського народу – Акт проголошення незалежності України. У цьому документі говорилося: „Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла було над Україною у зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави – України. Територія України є неподільною і недоторканною. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України. Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення».

За цей доленосний документ проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На мапі постала нова самостійна держава – Україна, яку потім визнали всі країни світу. У новітній історії України розпочалася доба незалежності.

Цей історичний день поклав початок реформування державного устрою, громадсько-політичного та соціально-економічного життя України. Сьогодні ми подумки сягаємо тих вікових глибин, коли наші далекі предки плекали паростки своєї державності, прагнули бути повноцінними господарями у власному домі. Звісно не просто зараз уявити ті часи розквіту Київської Русі, поділу її на самостійні князівства й формування Галицько-Волинської держави, визвольної війни проти шляхетської Польщі під проводом Богдана Хмельницького, політичної автономії українських земель, а також недовгого існування Української незалежної держави. А сьогодні ми однозначно стверджуємо, що в нас є Україна – суверенна, незалежна європейська держава, є вільний український народ, який будує свою долю в умовах свободи.

За час, що минув, незалежна Україна відбулася як держава. Вона має властиву сучасним демократичним країнам ЄС інституційну систему побудови державної влади і місцевого самоврядування, комплексну систему чинного законодавства, є учасником багатьох міжнародних організацій, посідає чільне місце у світовому співтоваристві.

Сьогодні незалежність Української держави – це духовне відродження нації, патріотизм народу, що надихає на добрі справи задля розбудови демократичної і правової держави, економічно міцної, соціальної, знаної та впливової серед світової спільноти країни.

Значна роль нині у державотворенні належить органам юстиції, основне завдання яких – участь у забезпеченні державної правової політики та наданні правової допомоги громадянам. Завдання органів юстиції Волині працювати в інтересах людини, громадянина й держави, що кожен рік підкріплюється конкретними справами. Ця реалізація здійснюється через основні завдання, які покладені на головне управління юстиції та його органи на місцях. І цілком закономірно, що напередодні найважливішого для нас свята – Дня незалежності нашої держави, ми, органи юстиції, щорічно проводимо місячники, декади, тижні правових знань. Цьогоріч у тиждень права передбачено тематичні виступи працівників органів юстиції у засобах масової інформації щодо історичної ролі проголошення Дня незалежності України, місце органів юстиції у державотворенні та участь їх у забезпеченні державної правової політики, реалізації Основного Закону нашої держави і законів України, що визначають права і свободи громадян. Ця робота здійснюється щоденною клопіткою працею усіх працівників системи органів юстиції Волині.

Особливий наголос ми робимо на належному правовому забезпеченні наших громадян. З цією метою працюватимуть усі 19 громадських правових приймалень, які створені при головному і територіальних управліннях, діятимуть телефоні «гарячі лінії» та виїзні консультативні пункти щодо надання населенню правової допомоги.

Працівники територіальних управлінь юстиції також побувають у сільських, селищних радах, а начальники – візьмуть участь в урочистостях з нагоди найбільшого національного свята.

Одночасно, на передодні Дня незалежності, ми дев’ятий рік поспіль відзначаємо День Державного прапора України. Адже одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн. Національні символи – це свідчення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації. Вони покликані служити надійною основою формування громадських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції.

День незалежності України не просто велике свято, а символ буття вільного і незалежного духу нашого народу. Ми горді тим, що Україна відбулася і утверджується як правова суверенна держава.

Зі святом!


Ігор Оксенчук,
начальник Головного управління юстиції у Волинській області.

20 серпня 2012 року
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області