структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
Роз'яснення.

Відповідно до пункту 4.55 Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 №1707/5, функція організації взаємодії судів та інших органів державної влади у цивільних та кримінальних справах із компетентними органами іноземних держав на підставі законів, міжнародних договорів України та забезпечення виконання положень міжнародних договорів України про правову допомогу та правові відносини у цивільних та кримінальних справах покладена на головне управління юстиції в області.

Взаємодія судів України та компетентних судів іноземних держав, інших установ юстиції, надання один одному взаємної правової допомоги при розгляді цивільних та сімейних спорів відбувається у порядку, встановленому міжнародними принципами права, міжнародними договорами, учасницею яких є Україна, законодавством України.

До міжнародних угод, що носять загальний характер, відносяться, зокрема:
Конвенція з питань цивільного процесу від 01 березня 1954 року;
Конвенція про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах від 18 березня 1970 року;
Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року.

До регіональних міжнародних угод відноситься, наприклад, Конвенція про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року (Мінська конвенція).

Перелік чинних двосторонніх та багатосторонніх міжнародних договорів у сфері міжнародно-правового співробітництва, учасницею яких є Україна, міститься на сайті Міністерства юстиції України (http://old.minjust.gov.ua).

Порядок опрацювання доручень про вручення документів, отримання доказів, вчинення інших процесуальних дій, а також клопотань про визнання і виконання судових рішень на виконання чинних міжнародних договорів України з питань надання правової допомоги в цивільних справах, визначений Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 27 червня 2008 року № 1092/5/54.

Окремо варто звернути увагу і на те, що відповідно до Закону України “Про приєднання України до Конвенції про стягнення аліментів за кордоном” від 20 липня 2006 року та з метою забезпечення впорядкованого застосування в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, укладеної у м. Нью-Йорк 20 червня 1956 року, наказом Міністерства юстиції України від 29 грудня 2006 року № 121/5 було затверджено Інструкцію про виконання на Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, яка визначає:
порядок звернення із заявою про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном;
порядок звернення із заявою про визнання і виконання рішення суду України про стягнення аліментів на території іншої держави;
порядок опрацювання заяв, що надходять від іноземних заявників, про стягнення аліментів та про визнання і виконання рішення іноземного суду про стягнення аліментів з осіб, які проживають в Україні;
порядок надання міжнародної правової допомоги у зв'язку з розглядом справ на підставі Конвенції;
функції Міністерства юстиції та його територіальних управлінь юстиції при виконанні Конвенції.


04 листопада 2015 року
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області