структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
Методичні рекомендації для громадян, які звертаються із питаннями щодо стягнення аліментів з боржника, який проживає за кордоном

Інструкція про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 29.12.2006 №121/5, визначає порядок виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном укладеної у м. Нью-Йорк 20 червня 1956 року, а саме:

порядок звернення із заявою про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном;

порядок звернення із заявою про визнання і виконання рішення суду України про стягнення аліментів на території іншої держави;

порядок опрацювання заяв, що надходять від іноземних заявників, про стягнення аліментів та про визнання і виконання рішення іноземного суду про стягнення аліментів з осіб, які проживають в Україні;

порядок надання міжнародної правової допомоги у зв'язку з розглядом справ на підставі Конвенції;

функції Міністерства юстиції та його територіальних управлінь юстиції при виконанні Конвенції.

Відповідно до вказаної Конвенції фізична особа на своє утримання або на користь іншої особи, а також юридична особа, що має право порушувати питання про стягнення аліментів на дитину або іншу особу в установлених законодавством випадках, або належним чином уповноваженим представником відповідної особи, мають право звертатися із заявою або клопотанням про стягнення аліментів, зразки яких є додатками № 1 та № 2 до Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.

Із заявою про стягнення аліментів з відповідача особа звертається у тому разі, коли відсутнє рішення суду України про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном, або коли згідно із законодавством Договірної Сторони вирішення питання здійснюється за місцем проживання відповідача, або коли потребує вирішення питання про зміну розміру аліментів, до відповідної Договірної Сторони надсилаються документи, необхідні для розгляду справи по суті.

Із клопотанням про стягнення аліментів особа звертається тоді, коли наявне рішення суду, щодо визнання та виконання його на території Договірної сторони.

І заява, і клопотання подаються особою письмово, у довільній формі, оформлені згідно з додатками № 1 та № 2 до розглядуваної Інструкції, з доданими перекладами заяви, клопотання та документів на офіційну мову Договірної сторони та вмістом інформації, передбаченої пунктами 8, 11 вказаної Інструкції.

Вказаний пакет документів відповідно до зазначеної Інструкції подається до головного територіального управління юстиції в області, яке виступає проміжною ланкою між особою та Договірною стороною у даних відносинах.

До функцій територіального управління юстиції належить:

одержувати звернення із заявами (клопотаннями) відповідно до Конвенції, що стосуються стягнення аліментів за кордоном,

перевіряти правильність оформлення отриманих документів та в разі потреби вживати заходів для їх дооформлення,

надсилати до Міністерства юстиції України.

Усі звернення про стягнення аліментів на дитину або утримання на іншого члена сім'ї та інші документи на виконання Конвенції в Україні надсилаються для передачі за кордон або з-за кордону через Міністерство юстиції України.

Адже саме Міністерство юстиції України є тим органом, який перевіряє правильність оформлення усіх документів, їх повноту та переправляє дані документи до відповідного органу Договірної держави.

Усі документи Міністерство юстиції України направляє у строк, передбачений Конвенцією, який чітко визначений — протягом місяця з моменту надходження заяви, клопотання.

Однак, цей строк може становити більше одного місяця, якщо для звернення за кордон необхідно отримати додаткову інформацію або документи та вжити інших заходів для належного оформлення заяви.

Можливі випадки повернення заяви чи клопотання ініціатору звернення, але лише у тому разі, якщо вони не відповідають вимогам Конвенції та зазначеної Інструкції та обов'язково із роз'ясненням причин повернення.

Міністерство юстиції України обов'язково повідомляє позивача про результати розгляду заяви, клопотання у письмовій формі.


Сектор судової роботи та
міжнародного співробітництва


07 липня 2016 року
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області