структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
В рамках проекту “Я МАЮ ПРАВО” громадян Волині консультує заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації - начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Волинській області Ольга СеменюкУ мене виникла складна ситуація в тому, що при переїзді в інше житло загубились документи на квартиру. Підкажіть, будь ласка, яким чином можна запобігти незаконному захопленню мого житла?

Для попередження рейдерства чи шахрайства з використанням державних реєстрів можна застосовувати декілька шляхів, зокрема: звернення до суду з позовами, звернення до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження, звернення до Міністерства юстиції України зі скаргою на дії реєстратора.

Станом на сьогоднішній день держава забезпечує можливість ефективно захищати права фізичної та юридичної особи. Відтепер власник об'єкта нерухомості, в разі проведення незаконних реєстраційних дій щодо його нерухомого майна, має право на строк до 10 робочих днів заборонити вчиняти відповідні дії шляхом подання заяви до державного реєстратора про заборону вчинення реєстраційних дій. Після подачі вказаної заяви у власника нерухомого майна є 10 днів для забезпечення позову шляхом заборони вчинення реєстраційних дій із нерухомим майном та подання реєстратору рішення суду. Якщо у зазначений строк заявник вказаних дій не вчинить, то державний реєстратор відновлює реєстраційні дії.

А тепер розповім детальніше. У разі надходження до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса заяви власника майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна, державний реєстратор, невідкладно реєструє таку заяву в базі даних заяв Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав). Закон передбачає, що реєстратор зупиняє проведення реєстраційних дій щодо власного об'єкта нерухомого майна. Про відновлення реєстраційних дій державний реєстратор невідкладно повідомляє власника об’єкта нерухомого майна.

Відомості про відновлення реєстраційних дій розміщуються на веб-порталі Мін’юсту для доступу до них заявника з метою їх перегляду, завантаження та друку відповідного рішення суду чи заяви власника об’єкта нерухомого майна.

Хочу вам повідомити, що на сьогодні подання заяви про заборону вчинення реєстраційних дій у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень є найбільш ефективним способом захисту нерухомого майна (квартир, земельних ділянок, паїв тощо) від рейдерських захоплень.

Звертаю вашу увагу на те, що законодавством не встановлено жодних підстав для відмови у прийнятті такої заяви. Заява власника майна доступна для перегляду лише тим суб’єктам, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав (реєстраторам, нотаріусам). Тобто звичайний користувач не має змоги відслідковувати у Державному реєстрі прав інформацію про заборону власника на проведення реєстраційних дій.

Вищевказана норма законодавства спрямована на ефективну боротьбу з рейдерством та шахрайством щодо збереження власниками нерухомого майна.

06.03.2018

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області