структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
В рамках проекту “Я маю право!” громадян Волині консультує заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Волинській області Ольга Семенюк.


Доброго дня! Які види відповідальності державного реєстратора передбачені законодавством України?


Державні реєстратори, суб'єкти державної реєстрації за порушення законодавства у сфері державної реєстрації прав можуть нести дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Розкажу детальніше про кожен із видів відповідальності.

Відповідно до Цивільного кодексу України шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи.

Підстави для притягнення до адміністративної відповідальності визначені Кодексом України про адміністративні правопорушення, зокрема: за порушення строків для проведення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи – підприємця або громадського формування; за вимагання не передбачених законом документів для проведення державної реєстрації; за порушення порядку пересилання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців поштовими відправленнями; за порушення порядку зберігання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців; за порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Окрім того, передбачена кримінальна відповідальність: за службову недбалість, підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, зловживання владою або службовим становищем, зловживання повноваженнями.

Звертаю Вашу увагу і на те, що можливе оскарження рішення, дії чи бездіяльності державного реєстратора шляхом подання скарги до Міністерства юстиції або Головного територіального управління юстиції у Волинській області. У випадку задоволення скарги може бути прийняте рішення про тимчасове блокування доступу до Державного реєстру прав, Єдиного державного реєстру, анулювання доступу до Державного реєстру прав, Єдиного державного реєстру, скасування акредитації суб'єкта державної реєстрації, направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

01.08.2018

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області