структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Роз'яснення та коментарі
В рамках загальнонаціонального проекту “Я маю право!” жителів Волині консультує заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Волинській області Ольга Семенюк.


Доброго дня! Хочемо створити громадську організацію, просимо роз’яснити вимоги до її найменування та те, як трактувати поняття “статус громадського об’єднання?”


Після прийняття рішення щодо створення громадського об’єднання (громадської організації чи громадської спілки), основне питання, яке необхідно вирішити засновникам – визначити найменування організації. Звертаю увагу, що є конкретні вимоги, невиконання яких обов’язково призведе до відмови в реєстрації та виправленні документів.

Найменування громадського об'єднання визначається рішенням установчих зборів під час його утворення. Проте, відразу потрібно визначити різницю в термінах “найменування” (повна назва, яка включає організаційно-правову форму -”ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ” чи “ГРОМАДСЬКА СПІЛКА”) та “назва” (яка є лише частиною найменування). Наприклад: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ЦЕНТР ІНІЦІАТИВ”, де ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ – це організаційно-правова форма, а ”ЦЕНТР ІНІЦІАТИВ” – власна назва. Хочу звернути Вашу увагу, що в лапки беремо лише власну назву!

Найменування викладається українською мовою. Разом із такою назвою, власну назву можна також викласти і іноземною мовою або мовою національної меншини. Можна (але не обов’язково), затвердити скорочене найменування. Для наведеного вище зразка це може бути, наприклад – ГО “ЦІ”.

Власна назва Вашої громадської організації мусить бути унікальною – тобто відрізнятись від назв вже зареєстрованих, або щодо яких прийняте рішення про повідомлення. Необхідно врахувати, що тотожність найменувань перевіряється не по конкретній території, а по базі даних всієї України.

Не можна використовувати в назві слова “комітет”, “адміністрація”, “міністерство”, “агентство”, “прокуратура”, “суд”, “служба”, “інспекція”, “державний”, “комунальний”, а також похідні від них та будь-які відмінки.

Водночас, хочу звернути Вашу увагу, що власна назва може містити інформацію про статус громадської організації (наприклад – “ДИТЯЧЕ”, “МОЛОДІЖНЕ”, “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ”) або про його вид (наприклад – «СПОРТИВНЕ», “ЕКОЛОГІЧНЕ”, “ПРАВОЗАХИСНЕ”).

В назві громадського об’єднання можна також використовувати ім’я (псевдонім) фізичної особи, але лише за умови письмової згоди цієї особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку, якщо інше не передбачено законом.

04.09.2018

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області