структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Нотаріат / Інформація
Аналіз

проведеної правороз'яснювальної роботи серед населення нотаріальними установами Волинської області за І квартал 2010 року в порівнянні з ІV кварталом 2009 року


На виконання вимог наказу Міністерства юстиції України № 914/5 від 30.05.2008 року «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню» та наказу Головного управління юстиції у Волинській області №378 від 22.09.2008 року «Про організацію виступів у ЗМІ та участі працівників органів юстиції області у роз’ясненні чинного законодавства серед населення» відділом нотаріату ГУЮ систематично здійснюється контроль за реалізацією положень вищевказаних наказів.

За І квартал 2010 року нотаріальними установами області було проведено роз’яснення чинного законодавства шляхом публікацій в ЗМІ в кількості 47 статей, з них державними нотаріусами – 14, приватними 33; виступів на радіо – 9, з них державними – 9, приватними – 0. Крім того, нотаріусів області залучено до проведення навчань з посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад щодо вчинення ними нотаріальних дій та запроваджено практику надання їм методичної допомоги, зокрема, було проведено семінарів – 4, з них державними – 3, приватними – 1;

бесід – 3, з них державними – 3, приватними – 0;

організовано «круглих столів» - 3, з них державними – 2, приватними – 1; навчань – 3, з них державними - 2, приватними - 1;

прочитано лекцій – 3, з них державними – 0, приватними – 3;

надано консультацій – 3, з них державними – 0, приватними – 3; методичних рекомендацій – 4, з них приватними – 2, державними – 2. Разом з тим роз’яснювальна робота з питань нотаріату проводилась на підприємствах, в установах та організаціях різних форм власності.

У порівнянні з четвертим кварталом 2009 року в першому кварталі 2010 року спостерігається тенденція до зростання кількості матеріалів, що роз’яснюють норми чинного законодавства в ЗМІ, зокрема: на 15 статей більше, виступів на радіо на 9 більше, ніж в четвертому кварталі 2009 року. Відповідно за четвертий квартал 2009 року всього нотаріусами області опубліковано в друкованих засобах масової інформації – 33 статті, з них державними – 9, що на 4 публікації менше, ніж в 2010 році; приватними – 24, що на 8 менше; репортажів на телебаченні – 1, лише державними, в 2010 році жодного репортажу ні державними, ні приватними не транслювалось; за четвертий квартал 2009 року виступів на радіо не проводилось, за І квартал 2010 року - 9 виступів, лише державними нотаріусами.

За І квартал 2010 року серед державних нотаріальних контор найбільшу кількість публікацій та виступів в ЗМІ (3 і більше) проведено Турійською, Нововолинською, Горохівською, Старовижівською ДНК; на другому місці (2 публікації, виступи) – Володимир-Волинська; на третьому місці (1 публікація, виступ) - Перша луцька, Ківецівська, Камінь-Каширська, Любомльська, Рожищенська, Шацька ДНК. Жодної публікації, виступу не проведено Другою луцькою, Луцькою районною, Ковельською, Іваничівською, Локачинською, Ратнівською, Жовтневою ДНК.
Серед державних нотаріусів найбільш активно співпрацюють із засобами масової інформації Гут А. П., Хвещук А. В., Островська Т. В., Бобак О. І., Літвак Н. В.; менш активно, однак співпрацюють із ЗМІ наступні нотаріуси: Прокопчук В.І., Матвіюк Р. Ф., Хома Ю.М., Палівода І.І., Голядинець Л. П., Бобак Ж. С., Олейник А. П., Кузьміна І. М. Серед 9-ти багатоскладових ДНК не організовано проведення правороз'яснювальної роботи завідувачами Другої луцькій ДНК (Горбатюк В.І.), Луцької районної ДНК (Гордійчук М.В.) та Ковельської ДНК (Луцик Н.А.).

Окрім ЗМІ, роз’яснення чинного законодавства серед населення області здійснювалось шляхом залучення державних нотаріусів до семінарів, лекцій для посадових осіб органів місцевого самоврядування, підготовки методичних матеріалів, надання зразків документів, необхідних для відчуження рухомого та нерухомого майна, письмових роз’яснень окремих статей цивільного, сімейного законодавства, оформлення спадкових прав, їх охорони, проведено круглі столи, навчання тощо та надано матеріали головам сільських, селищних, міських рад.
Так, семінари для посадових осіб органів місцевого самоврядування проведено завідувачами Горохівською ДНК Островською Т.В. на тему «Про зміни до нормативно-правових актів, що стосуються нотаріального провадження» та надано методичні рекомендації про особливості посвідчення довіреностей, а також копії зразків посвідчувальних написів на окремих документах; завідувачем Шацької ДНК Голядинець Л. П. на тему «Порядок видачі свідоцтв про право на спадщину за законом» та «Посвідчення заповіту»; завідувачем Нововолинської ДНК Кацевич Т.М. проведено круглий стіл з працівниками відділення Фонду соціального страхування на тему «Порядок відчуження земельної ділянки», завідувачем Любешівської ДНК Кухом В.І. надано методичну допомогу щодо вчинення нотаріальних дій, надані зразки та перелік документів для оформлення спадщини; завідувачем Рожищенської ДНК Паліводою І.І. проведено семінар зі Службою у справах захисту дітей щодо порядку переоформлення майна на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та координаційну раду із секретарями сільських та селищних рад щодо змін в нотаріальному діловодстві; завідувачем Камінь-Каширської ДНК Кузьміною І.М. здійснювався виїзний прийом громадян у незабезпеченій нотаріальними послугами сільській раді; завідувачем Старовижівської ДНК Хвещук А. В. проведено семінар із службовими особами виконкомів сільських рад району щодо аналізу помилок при вчиненні нотаріальних дій та про зміни в цивільному та земельному кодексах України; завідувачем Ківецівської ДНК Літвак Н. В. проведено навчання з посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних та міської ради на тему «Посвідчення довіреностей».

За І квартал 2010 року приватними нотаріусами області підготовлено та опубліковано - 33 статті, надано методичних рекомендацій – 2, консультацій для підприємств, установ, організацій – 3, проведено круглих столів – 1, семінарів – 1, прочитано лекцій на юридичну тематику – 3, проведено навчань для посадових осіб виконавчих комітетів сільських, селищних та міської рад – 1.

Зокрема, приватними нотаріусами за І квартал 2010 року публікації в друкованих ЗМІ на юридичну тематику підготовлено: Ариванюк Т.О., Білоус Л. А., Ваврищук В.С., Ващук В. Ф., Волошин С. А., Грушицька В. В., Губик З. В., Заліська Н., М., Губенко Т. І., Курта Н. В., Кучма Н. В., Вовчук М. В., Михальчук Л. В., Панасюк І. І., Себастіянська І. К., Сушик Л. А., Сушик О.В., Шум І. О., Щелкунова І.А., Капляр М. В., Словацька А. В., Онищук І. П., Несмянович В. І., Кудим Р.А., Губик В. Т., Грудзевич Т.О., Красневич О.А., Веремчук С.В., Горбач Л. С., Горбачук І. М., Фелісієнко О. В., Бойко Н.М.
Загалом з 95 приватних нотаріусів роз’яснення чинного законодавства висвітлено в публікаціях 33 нотаріусів, 2 нотаріуси лише підготували статті до друку. Серед приватних нотаріусів частина представників виконували вимоги контрольного доручення МЮУ шляхом участі та підготовки лекцій, семінарів, консультацій, проведення круглих столів, надання методичних рекомендацій для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Так, роз’яснення чинного законодавства шляхом проведення навчань з посадовими особами органів місцевого самоврядування проводилось Кузьміч Н.В., Кульбицькою І.В.; надання консультацій Луцько О. М., читання лекції та підготовка семінарів для юридичних осіб проводилось Горбачук А. А., Данилевич О. І., Дехтярук І. В., Заліською Н. М.; круглий стіл проведено Снитюк Л. Г., надано методичну допомогу для посадових осіб виконавчих комітетів Щелкуновою І. А.
Не висвітлювались положення чинного законодавства в ЗМІ та не проводилась інша правороз'яснювальна робота в І кварталі 2010 року наступними приватними нотаріусами: Ариванюк Н.А., Асадуллаєв О.Е., Блащук С.О., Бабич Н.Г., Велимчаниця А.І., Гаврилюк М.В., Грабовська С.В., Гут В.П., Гордійчук Б.І., Дишкант О.М., Добровольська Г.Ф., Зінчук Г.Т., Іванова Л.П., Кондратюк О.О., Ковальчук Л.С., Карпюк К.В., Кушнір С.Є., Лехкобит Л.В., Лобас Е.О., Максим'як Ж.В., Моравецький В.Р., Мороз Л.К., Павлюк Р. П., Палецька І. Ю., Пасюк Л.О., Перчук І.М., Семенюк Н.М., Троц Ю.Б., Ходачинська Н.І., Хомич В.С., Четвергова Є.О., Олєйнікова О.В., Антонюк К.А., Клекоцюк А.Д., Петришина О.П., Матвійчук С.П., Коляда І.В., Базалицька О.Р., Шкльода Я.А., Четвергова А.Д., Кухлевська М.В., Гаврилюк А.Ю, Ходачинський Р.О.

Тенденція до активізації правороз'яснювальної роботи не спостерігається серед наступних приватних нотаріусів, котрі впродовж 2009 року не проводили роз’яснень і на І квартал 2010 року не прогресують у цьому напрямі, а саме: Блащук С.О., Гаврилюк М.В., Грабовська С.В., Гут В.П., Добровольська Г.Ф., Зінчук Г. Т., Іванова Л. П., Кондратюк О. О., Лобас Е. О., Максим'як Ж.В., Моравецький В. Р., Палецька І.Ю., Пасюк Л.О., Перчук І.М., Семенюк Н.М., Троц Ю.Б., Четвергова Є.О., Клекоцюк А.Д., Матвійчик С.П., Базалицька О.Р., Четвергова А.Д., Кухлевська М.В., Гаврилюк А.Ю.

Таким чином, у проведенні правороз'яснювальної роботи серед громадян за І квартал 2010 року у порівнянні з четвертим кварталом 2009 року спостерігається тенденція до збільшення матеріалів в друкованих засобах масової інформації. Зросла кількість ЗМІ, з якими співпрацюють нотаріальні установи області, так в І кварталі 2010 року до співпраці з нотаріусами області залучено радіопередачі, для розміщення публікацій використано Інтернет-медіаресурс веб-стайту «Юристи України», розміщено публікацію в науково-практичному журналі Української нотаріальної палати «Нотаріат для Вас». Динаміка до збільшення кількості публікацій, постійне проведення правороз’яснювальної роботи серед широких мас населення з питань нотаріату із залученням нотаріусів, як приватних, так і державних, шляхом підготовки публікацій в друкованих ЗМІ, веб-сайтах та виступів на радіо, телебаченні свідчить про наявність зворотного зв’язку між громадянами та нотаріусами області. Систематичне висвітлення норм чинного законодавства в засобах масової інформації, проведення лекцій, семінарів, надання методичних рекомендацій сприяє зменшенню первинних та повторних консультацій, відповідно громадяни обізнані з певними видами правочинів, розуміють їх наслідки, що вивільняє час нотаріуса для безпосереднього вчинення нотаріальних дій та ефективної реалізації юридичних прав громадян.

Рекомендації:

1. Звернути увагу завідувачів Другої луцької, Луцької районної, Ковельської, Іваничівської, Локачинської, Ратнівської, Жовтневої ДНК на недостатнє висвітлення у ЗМІ роз’яснень чинного законодавства.
2. Завідувачам державних нотаріальних контор брати участь у проведенні навчань для посадових осіб виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад про виконану роботу інформувати відділ нотаріату Головного управління юстиції до 5 числа кожного кварталу.
3. Приватним нотаріусам активізувати та забезпечити постійне проведення правороз’яснювальної роботи серед населення з питань нотаріату шляхом підготовки публікацій та виступів на радіо, телебаченні.

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області