структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Нотаріат / Інформація
Узагальнення

за результатами розгляду звернень громадян відділом нотаріату Головного управління юстиції у Волинській області у ІІ-му кварталі 2010 року


На виконання плану роботи відділу нотаріату Головного управління юстиції у Волинській області на І-ше півріччя 2010 року відділом нотаріату проаналізовано організацію роботи із забезпечення своєчасного, повного та всебічного розгляду звернень громадян за ІІ-й квартал 2010 року.

З цією метою було вивчено аналітичні дані щодо стану роботи по розгляду письмових звернень громадян за ІІ-й квартал 2010 року та матеріали переведень за зверненнями громадян за цей період.

Частина перша статті 1 Закону України „Про звернення громадян” надає громадянам право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Діяльність відділу нотаріату у цьому напрямку ґрунтується на неухильному дотриманні норм Конституції України, Закону України “Про звернення громадян”, Закону України «Про нотаріат» та спрямована на забезпечення всебічного, своєчасного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, захист законних прав та інтересів громадян та недопущення посягання на них.

Протягом ІІ кварталу 2010 року на розгляд до Головного управління юстиції у Волинській області надійшло 9 звернень громадян щодо роботи органів нотаріату області (за аналогічний період 2009 року – 13 звернень), з них: 4 скарги і 5 заяв (у 2009 році – 5 скарг і 8 заяв).

Із загальної кількості звернень, що перебували на розгляді у Головному управлінні юстиції у Волинській області на протязі ІІ-го кварталу 2010 року, 8 (вісім) звернень надійшли безпосередньо від громадян та одне звернення надійшло з Міністерства юстиції України.

З усієї кількості скарг, що надійшли на розгляд до відділу нотаріату у ІІ-му кварталі 2010 року, 3 скарги стосувались дій приватних нотаріусів області та 1 скарга надійшла з Міністерства юстиції України на дії державного нотаріуса Нововолинської державної нотаріальної контори Бобак О.І.

Серед скарг на дії приватних нотаріусів області 2 скарги стосувались дій приватного нотаріуса Любомльського районного нотаріального округу Каганюка О.Ю. (гр-н Козачук А.А. скаржився на незаконні дії нотаріуса під час засвідчення справжності підпису скаржника на розписці; гр-ка Козачук Л.Х. скаржилась на незаконні дії нотаріуса під час посвідчення ним договору купівлі-продажу земельної ділянки) та 1 скарга – на дії приватного нотаріуса Ковельського міського нотаріального округу Козоріз Н.С. (гр-ни Воздіган Т.М. та Волканова В.М. скаржились на незаконні дії нотаріуса під час посвідчення договору дарування земельної ділянки).

Скарга на дії державного нотаріуса Нововолинської державної нотаріальної контори Бобак О.І. надійшла від гр-на Мигаса Л.І. через Міністерство юстиції України. В даній скарзі громадянин піднімає питання щодо законності посвідчення нотаріусом заповіту та спадкового договору.

З усієї кількості заяв, що надійшли на розгляд до відділу нотаріату, 3 заяви стосувались дій державних нотаріусів області, 1 заява – на дії приватного нотаріуса та 1 заява надійшла від гр-ки Білінської Т.П. з проханням роз’яснення їй норм законодавства щодо порядку видачі дублікату договору дарування та реєстрації прав власності на будинок.

Заяви громадян щодо дій державних нотаріусів області надійшли від гр-ки Полозової О.В., яка стосувалась відмови нотаріуса Першої Луцької державної нотаріальної контори Горбатюк Т.П. у видачі свідоцтва про право на спадщину, одна заява надійшла від гр-ки Байволюк М.Є., яка просила роз’яснити їй чи дотримано нотаріусом Рожищенської держнотконтори порядок оформлення свідоцтв про право на спадщину, та ще одна заява (колективна) надійшла від жителів міста Устилуг Волинської області щодо організації роботи державного нотаріуса Олейник А.П.

Крім того, на розгляд до відділу нотаріату надійшла одна заява від гр-на Коробчука М.Й. на дії приватного нотаріуса Луцького районного нотаріального округу Ходачинської Н.І. щодо протиправних дій нотаріуса при посвідченні договору купівлі-продажу будинку. Ця заява надійшла повторно. Гр-н Коробчук М.Й. просив ще раз здійснити перевірку, викладених у заяві питань, оскільки не був задоволений попередніми відповідями. Це пов’язано з тим, що неотримання громадянином відповіді на попередні звернення щодо законності вчинення нотаріальної дії є підставою для звернення з повторною заявою аналогічного змісту. При перевірці викладених у зверненні фактів працівниками відділу нотаріату не було виявлено порушень зі сторони Ходачинської Н.І. у організації нотаріальної діяльності чи невиконання нею правил нотаріального діловодства.

З вищевикладеного з’ясовано, що у зверненнях, які надійшли до відділу нотаріату у ІІ-му кварталі 2010 року, порушуються питання щодо законності посвідчення договорів відчуження нерухомого майна, правомірності відмови нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину, законності посвідчення заповіту та спадкового договору, з питань роз’яснення чинного законодавства тощо.

Слід зазначити, що під час розгляду кожного з вищеперерахованих звернень працівниками відділу нотаріату проводилась перевірка, а саме: від нотаріусів витребовувались пояснення з приводу порушених у зверненнях питань, копії матеріалів, що знаходяться у справах нотаріусів тощо.

Необхідно відмітити, що всі звернення громадян (і скарги, і заяви), що надійшли до відділу нотаріату у ІІ-му кварталі 2010 року, за наслідками розгляду працівниками відділу нотаріату визнані необґрунтованими. Разом з тим, працівниками відділу нотаріату громадянам по кожному зверненню в межах строку розгляду звернень та в межах своєї компетенції надані кваліфіковані та вичерпні відповіді з посиланням на норми діючого законодавства.

У відповідях на звернення громадян, які скаржились на незаконність нотаріальних дій, працівниками відділу нотаріату роз’яснювалось право цих громадян на звернення до суду відповідно до чинного законодавства.

Крім того, у відповідях громадянам роз’яснено їхнє право на оскарження рішення Головного управління юстиції у Волинській області до Міністерства юстиції України.

З урахуванням викладеного, з метою усунення недоліків в роботі із зверненнями громадян при їх розгляді та недопущення в подальшій діяльності фактів, що призводять до надходження скарг на дії нотаріальних установ області Головне управління юстиції у Волинській області нотаріусам
рекомендує:

1. забезпечувати належний рівень організації прийому громадян;
2. регулярно поновлювати інформаційні стенди;
3. проводити роз’яснення чинного законодавства через засоби масової інформації;
4. забезпечувати належний рівень розгляду звернень громадян;
5. попереджувати громадян про наслідки, котрі виникають після вчинення тих чи інших нотаріальних дій;
6. вивчати матеріали щоквартальних узагальнень стану розгляду звернень громадян відділом нотаріату, що направляються нотаріусам для реагування у вигляді інформаційних листів, узагальнень.
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області