структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Нотаріат / Інформація
Аналіз
проведення правороз'яснювальної роботи нотаріусами Волинської області та працівниками відділу нотаріату за І квартал 2011 року


На виконання вимог наказу Міністерства юстиції України № 914/5 від 30.05.2008 «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню» та наказу Головного управління юстиції у Волинській області №378 від 22.09.2008 «Про організацію виступів у ЗМІ та участі працівників органів юстиції області у роз’ясненні чинного законодавства серед населення», нотаріусами області та працівниками відділу нотаріату проводилась наступна роз’яснювальна робота.

Протягом І кварталу 2011 року державними нотаріусами області, у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, опубліковано статей – 22 (за І квартал 2010 - 14), проведено виступів на радіо – 13 (за І квартал 2010 - 9); проведено «круглих столів» - 5 (за І квартал 2010 - 2); надано консультацій – 3 (за І квартал 2010 - 0); прочитано лекцій – 1 (за І квартал 2010 - 0); проведено навчань – 4 (за І квартал 2010 - 2).
Найбільш активно співпрацюють із засобами масової інформації у роз’ясненні норм чинного законодавства Горохівська, Турійська, Володимир-Волинська, Камінь-Каширська, Ківерцівська, Шацька державні нотаріальні контори.
Не проводилась правороз'яснювальна робота через засоби масової інформації Другою луцькою, Ковельською, Іваничівською, Старовижівською державними нотаріальними конторами.

За І квартал 2011 року приватними нотаріусами області підготовлено та опубліковано – 84 статті (за І квартал 2010 – 33), проведено виступів на радіо - 2 (за І квартал 2010 - 0), надано методичну допомогу – 1 (за І квартал 2010 – 2), надано консультацій для підприємств, установ, організацій – 8 (за І квартал 2010 – 3), проведено «круглих столів» – 2 (за І квартал 2010 - 1), семінарів – 0 (за І квартал 2010 – 1), прочитано лекцій на юридичну тематику – 2 (за І квартал 2010 – 3), проведено навчань для посадових осіб виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад – 2 (за І квартал 2010 – 1). Крім того, в І кварталі 2011 року приватними нотаріусами проведено 2 спецкурси на тему: «Правовий режим майна подружжя» та «Нотаріат України».
Переважна більшість приватних нотаріусів належним чином виконує контрольне завдання щодо роз’яснення норм чинного законодавства серед населення. Однак, частина приватних нотаріусів в І кварталі 2011 року не надіслала листів та підтверджуючих матеріалів про виконання даного доручення. Так, станом на 15.04.2011 до відділу нотаріату не надходили повідомлення про виконання контрольного доручення з правороз'яснювальної роботи від наступних приватних нотаріусів: Антонюк К.А., Бобак Ж.С., Валянська Т.П., Вовчук М.В. Велимчаниця А.І., Веремчук С.В., Гловацька А.В., Грудзевич Т.О., Гордійчук Б.І., Гордійчук М.В., Дишкант О.М., Зубенко Т.І., Іванова Л.П., Коляда І.В., Кондратюк О.О., Козоріз Н.С., Карпюк К.В., Кучма Н.В., Лагода О.С., Лобас Е.О., Матвійчук С.П., Мороз Л.К., Пасюк Л.О., Петришина О.П., Семенюк Н.М., Сушик Л.А., Сушик О.В., Фелісієнко О.В., Четвергова А.Д., Четвергова Є.О.
Також нотаріусів області залучено до проведення навчань з посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад щодо вчинення ними нотаріальних дій та запроваджено практику надання їм методичної допомоги, зразків документів, письмових роз’яснень щодо окремих статей цивільного, сімейного законодавства, охорони спадкових прав та роздаткових матеріалів для посадових осіб сільських, селищних, міських рад. Так, протягом І-го кварталу 2011 року міськими, районними та міськрайонними управліннями юстиції спільно з приватними та державними нотаріусами проведено 15 навчань.

Впродовж І кварталу 2011 року працівниками відділу нотаріату Головного управління юстиції у Волинській області опубліковано 2 статті «Шлюбний договір» та «Узагальнення нотаріальної практики з питань оформлення спадкових прав приватними нотаріусами області». Також 09.02.11 та 15.02.11 у Волинському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування проведено тематичні зустрічі з секретарями сільських, селищних рад. Крім того, надано методичні рекомендації на тему: «Особливості посвідчення заповітів» та «Діловодство в разі вчинення нотаріальних дій», підготовлені на допомогу новообраним посадовим особам органів місцевого самоврядування. Також 16.02.11 відділом нотаріату спільно з відділом правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об'єднань громадян проведено семінар для працівників юридичних служб місцевих органів виконавчої влади, держаних підприємств, установ, організацій на тему: «Особливості вчинення нотаріальних дій нотаріусами України».
За І квартал 2011 року роз’яснення норм чинного законодавства надавались також у формі консультацій спеціалістами відділу нотаріату при особистому зверненні громадян. За вищевказаний період консультації отримало 6 осіб. Питання, з якими зверталися громадяни, стосувались застосування вимог цивільного та земельного законодавства.

Рекомендації:

1. Державним та приватним нотаріусам надалі проводити правороз'яснювальну роботу серед населення.
2. Проаналізувати інформативну наповненість статей, при підготовці тематики публікацій враховувати зміни чинного законодавства.
3. Звернути увагу приватних нотаріусів та завідувачів державних нотаріальних контор на терміни подання відповідей на контрольне завдання.
4. Брати участь у проведенні навчань з посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад спільно з міськими, районними та міськрайонними управліннями юстиції.

Висновки:

Враховуючи вищевикладене, можна прийти до висновку, що кількість статей та радіовиступів за І квартал 2011 року в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року суттєво збільшилась. Така тенденція спостерігається як серед державних, так і приватних нотаріусів області. Належне виконання контрольного завдання щодо проведення правороз'яснювальної роботи у засобах масової інформації дає змогу швидко донести до більш широких верств населення новели чинного законодавства, а також сприяє виконанню обов’язку нотаріуса, передбаченого ст. 5 Закону України «Про нотаріат» – сприяти громадянам, підприємствам, установам і організаціям у здійсненні їх прав та захисті законних інтересів, роз’яснювати права і обов’язки, попереджати про наслідки вчинюваних нотаріальних дій для того, щоб юридична необізнаність не могла бути використана їм на шкоду.


напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області