структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Нотаріат / Інформація
Аналіз проведення правороз'яснювальної роботи нотаріусами Волинської області за ІІ квартал 2011 року

На виконання вимог наказу Міністерства юстиції України № 914/5 від 30.05.2008 «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню» та наказу Головного управління юстиції у Волинській області №378 від 22.09.2008 «Про організацію виступів у ЗМІ та участі працівників органів юстиції області у роз’ясненні чинного законодавства серед населення», нотаріусами області проводилась наступна роз’яснювальна робота.

Протягом ІІ кварталу 2011 року державними нотаріусами області, у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, опубліковано статей – 19 (за ІІ квартал 2010 - 43), проведено виступів на радіо – 5 (за ІІ квартал 2010 - 15); проведено «круглих столів» - 1 (за ІІ квартал 2010 - 2); проведено семінарів – 1 (за ІІ квартал 2010 - 7).

Найбільш активно співпрацюють із засобами масової інформації у роз’ясненні норм чинного законодавства Любомльська, Шацька, Локачинська, Володимир-Волинська, Турійська, Горохівська, Ківерцівська державні нотаріальні контори.

Не проводилась відповідна правороз'яснювальна робота через засоби масової інформації Першою луцькою, Другою луцькою, Луцькою районною, Ковельською, Камінь-Каширською, Іваничівською, Ратнівською, Старовижівською державними нотаріальними конторами.

За ІІ квартал 2011 року приватними нотаріусами області підготовлено та опубліковано – 46 статей (за ІІ квартал 2011 – 52), проведено виступів на радіо - 5 (за ІІ квартал 2011 - 3), надано методичну допомогу – 1 (за ІІ квартал 2011 – 3), надано консультацій для підприємств, установ, організацій – 38 (за ІІ квартал 2011 – 4), проведено «круглих столів» – 0 (за ІІ квартал 2011 - 1), семінарів – 2 (за ІІ квартал 2011 – 3), прочитано лекцій на юридичну тематику – 6 (за ІІ квартал 2011 – 6), проведено навчань для посадових осіб виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад – 1 (за ІІ квартал 2011 – 4). Крім того, в ІІ кварталі 2011 року приватний нотаріус Онищук І.П. взяла участь в передачі «Тема дня» Волинської ОДТРК з роз’ясненням законодавства щодо нотаріальних дій при оформленні виїзду дітей за кордон на відпочинок або на навчання. Тим самим використано нові форми організації правороз'яснювальної роботи з населенням області, що робить таке роз’яснення доступним для більш широкого кола громадян.

Також членами ради Волинського обласного відділення Української нотаріальної палати з актуальних питань нотаріальної практики видано «Практичний посібник для нотаріусів» на обласному рівні за сприяння Волинського обласного відділення УНП та на всеукраїнському рівні за сприяння Української нотаріальної палати. Упорядником вищевказаного видання є: голова відділення – Кузьміч Н.В., та члени ради відділення: Велимчаниця А.І., Губик В.Т., Гут А.П., Лобас Е.О., Сушик Л.А., Ходачинська Н.І., Щелкунова І.А.

Переважна більшість приватних нотаріусів належним чином виконує контрольне завдання щодо роз’яснення норм чинного законодавства серед населення. Серед приватних нотаріусів частина представників виконували вимоги контрольного доручення МЮУ шляхом участі та підготовки лекцій, семінарів, консультацій, проведення круглих столів, надання методичних рекомендацій для посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Однак, не висвітлювались положення чинного законодавства в мас-медіа та не проводилась інша правороз'яснювальна робота в ІІ кварталі 2011 року наступними приватними нотаріусами: Асадуллаєв О.Е., Бобак Ж.С., Блащук С.О., Валянська Т.П., Веремчук С.В., Грудзевич Т.О., Гордійчук Б.І., Добровольська Г.Ф., Зубенко Т.І., Каганюк О.Ю., Козоріз Н.С., Карпюк К.В., Кривдік О.В., Кушнерук А.Ю., Мороз Л.К., Палецька І.Ю., Пасюк Л.О., Семенюк Н.М. У порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, в 2011 році кількість приватних нотаріусів, які не проводять відповідної роботи суттєво зменшилась, оскільки нотаріуси публікують статті у співавторстві з іншими колегами, чим здешевлюють вартість публікації і сприяють виконанню контрольного доручення.

Разом з тим слід зазначити, що відповіді на контрольне завдання повинні надходити з супровідним листом, що містить відомості де, коли опубліковано статтю і за який звітний період нотаріус подає звіт, із підтверджуючими матеріалами вже опублікованих статей, а не підготовлених чи поданих до друку. Про наявність підтверджуючих матеріалів зазначати в додатках.

Крім того, нотаріусів області залучено до проведення навчань з посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад щодо вчинення ними нотаріальних дій та запроваджено практику надання їм методичної допомоги, зразків документів, письмових роз’яснень окремих статей цивільного, сімейного законодавства, охорони спадкових прав. За ІІ квартал 2011 року міськими, районними та міськрайонними управліннями юстиції спільно з приватними та державними нотаріусами проведено 15 навчань.

Рекомендації:

1. Приватним та державним нотаріусам повідомляти про проведену правороз'яснювальну роботу щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним.

2. Звернути увагу нотаріусів до документального оформлення відповідей на контрольне доручення.

3. При підготовки публікацій враховувати новели чинного законодавства. Акцентувати увагу на норми законодавства, що набирають чинності.

4. Приватним та державним нотаріусам розмістити роз’яснення чинного законодавства в друкованих, електронних засобах масової інформації або провести виступи на радіо чи телеефірі у ІІІ кварталі 2011 року та надіслати на адресу Головного управління юстиції підтверджуючі матеріали проведення відповідної роботи (копії публікацій, інтернет-статті або ефірну теле- чи радіодовідку) разом із супровідним листом.

Висновки:

Враховуючи вищевикладене, можна прийти до висновку, що кількість статей та радіовиступів за ІІ квартал 2011 року в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року приватними нотаріусами перебуває на такому ж рівні. Водночас збільшилась кількість нотаріусів, що публікуються та виступають в засобах масової інформації, оскільки авторами таких статей є кілька нотаріусів, які друкуються у співавторстві. Кількість виступів державних нотаріусів суттєво зменшилась у порівнянні з аналогічним періодом. Це пов’язано із надмірною завантаженістю державних нотаріусів та необхідністю оплати таких публікацій. Разом з тим розширилась тематика висвітлюваних проблем, зросла інформативна наповненість змісту статей. Така тенденція сприяє більш детальним роз’ясненням прав та обов’язків фізичних та юридичних осіб.напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області