структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Нотаріат / Інформація
09 листопада 2015 року

Аналіз правороз'яснювальної роботи, проведеної нотаріусами Волинської області за ІІІ квартал 2015 року

На виконання вимог наказу Міністерства юстиції України № 914/5 від 30.05.2008 року «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню» нотаріусами області проводилась наступна роз’яснювальна робота.

Впродовж ІІІ кварталу 2015 року державними нотаріусами опубліковано статей – 6, проведено виступів на радіо – 1, проведено семінарів – 12, надано методичну допомогу — 5.

Протягом кварталу найбільш активно проводилась правороз’яснювальна робота серед населення такими державними нотаріальними конторами як:
- Шацька державна нотаріальна контора. Дана нотаріальна контора проводила правороз'яснювальну роботу шляхом публікації статті в пресі на тему: “Чого варта розписка”. Також, завідувач Шацької держнотконтори Голядинець Л.П. брала участь у проведенні семінару з секретарями сільських рад району, де виступила з доповіддю на тему: “Представництво за домовленістю. Передоручення”.
- Горохівська державна нотаріальна контора. Нотаріусами держнотконтори на офіційному сайті горохівської районної державної адміністрації у рубриці нотаріуса “Запитуйте-Відповідаємо” було проведено консультації на теми: “Повернення кредиту спадкоємцям”, “Реалізація переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності” та “Чи може нотаріус прийняти заяву про прийняття спадщини від спадкоємця за законом, якщо існує заповіт і чи ми можемо знайомитись зі змістом заповіту ?”.
- Ківерцівська державна нотаріальна контора. Нотаріуси даної держнотконтори провели радіобесіду на тему: “Угода про поділ спадкового майна та видача свідоцтва про право на спадщину”. Водночас, у ІІІ кварталі було проведено семінар із секретарями сільських, селищних рад ківерцівського району на тему: “Право спадкоємця на одержання свідоцтва про право на спадщину. Строк видачі свідоцтва про право на спадщину та державна реєстрація права на спадщину”.
- Володимир-Волинська державна нотаріальна контора. Протягом ІІІ кварталу 2015 року нотаріусами державної нотаріальної контори опубліковано статті в місцевій газеті “Слово правди” на теми: “Майно подружжя”, “Право заповідача на призначення спадкоємців” та “Якщо майно викуповується або відчужується для суспільних потреб”. Також, було надіслано роз'яснення до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо справляння державного мита, переліку документів, необхідних для відчуження рухомого та нерухомого майна, оформлення спадкових справ.

Також, слід відмітити Луцьку районну, Першу Луцьку, Локачинську, Любешівську, Рожищенську та Турійську державну нотаріальну контору.

Варто відзначити, що завідувачами цих держнотконтор на належному рівні організовується робота з роз'яснення норм чинного законодавства як серед місцевого населення так і серед посадових осіб виконавчих комітетів сільських, селищних рад.

Поряд з цим не проводилась відповідна правороз’яснювальна робота Устилузькою, Ратнівською, Нововолинською, Камінь-Каширською та Маневицькою держнотконторами.

Протягом ІІІ кварталу 2015 року приватними нотаріусами області підготовлено та опубліковано - 28 статей, виступів на радіо - 2, надано методичну допомогу – 6, проведено семінарів – 8, прочитано лекцій на юридичну тематику – 13.

Серед приватних нотаріусів області за ІІІ квартал 2015 року варто відзначити наступних:
- приватного нотаріуса Луцького районного нотаріального округу Галькевич Ю.Є. Нотаріусом була проведена правороз'яснювальна робота з працівниками ПАТ “Гнідавський цукровий завод” на тему: “Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частки)”, також було підготовлено та відправлено до селищних рад луцького району роз'яснення та публікації статей на теми: “Особливості посвідчення заповітів” та “Спільна власність”. Разом з тим, нотаріусом було опубліковано статтю в пресі на тему: “Договір позики”.
- приватного нотаріуса Шацького районного нотаріального округу Щелкунову І.А., котра розмістила статтю на сайті Шацької районної державної адміністрації на тему: “Представництво за довіреністю” та виступила на семінарі-навчанні для секретарів селищних, сільських рад району з доповіддю по даній темі. Протягом ІІІ кварталу 2015 року нотаріусом постійно оновлюються зразки документів, що необхідні для відчуження рухомого та нерухомого майна, оформлення спадкових справ, та надаються ці матеріали головам сільських, селищних, міських рад з метою розміщення їх в доступних для користування населенням місцях та в громадських приймальнях з надання безоплатної первинної допомоги.
- приватного нотаріуса Нововолинського міського нотаріального округу Карпюк К.В. Даним нотаріусом було проведено виступ в передачі міського радіо “Наше місто” з коментарями на тему: “Виїзд на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим дітей, яким не виповнилось шістнадцяти років. Перевірка нотаріально засвідчених згод (заяв) батьків (усиновлювачів) на тимчасовому прикордонному контролі”. На інформаційному стенді приміщення, що є робочим місцем нотаріуса, розміщено актуальне роз'яснення щодо прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України. Здійснено розсилку роз'яснень та проведено телефонні, усні консультації, до секретаріату виконкому Нововолинської міської ради Волинської області для подальшого їх розміщення в доступних для користування населенням місцях.
- приватного нотаріуса Ковельського міського нотаріального округу Ваврищук В.С. В ІІІ кварталі 2015 року нотаріусом була проведена зустріч з працівниками Ремонтно житлово-комунального підприємства № 1 м. Ковеля на якій проведено семінар на тему: “Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно”. На зустрічі було надано відповіді на питання, які стосувалися набуття права власності на нерухоме майно, реєстрації прав на нерухоме майно, укладення договорів між подружжям, відчуження часток в приватизованих квартирах, тощо. На інформаційному стенді (куточку) розміщено актуальні роз'яснення про порядок державної реєстрації похідних від права власності речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, зразки заяв про реєстрацію даних прав, перелік документів та вимоги до документів, які необхідні для оформлення та реєстрації оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Зазначену інформацію також було розміщено на інформаційному стенді Волинської обласної громадської організації “Центр правової допомоги” в м. Ковель.
- приватного нотаріуса Маневицького районного нотаріального округу Бондарчук Г.В. На районному радіо мовленню 09 вересня 2015 року нотаріус провела виступ з питань посвідчення заповітів. Головам сільських рад, секретарям та всім бажаючим, які звертаються за консультаціями, надаються зразки документів, необхідних для відчуження нерухомого майна (зразок довідки про зареєстрованих осіб, втому числі, неповнолітніх, недієздатних чи обмежено дієздатних, тощо), оформлення спадкових справ (зразки заяв про прийняття спадщини, відмови від прийняття спадщини, про видачу свідоцтва про право на спадщину). На інформаційному куточку нотконтори розміщено актуальну інформацію щодо державного реєстру речових прав на нерухоме майно, зразки заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, вимоги щодо їх заповнення, реквізити для зарахування надходжень за державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно, за реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно.

Загалом протягом ІІІ кварталу приватними нотаріусами області в засобах масової інформації роз'яснювались норми законодавства щодо реєстрації речових прав похідних від прав власності на земельні ділянки, посвідчення заповітів, спадкування майна, грошових заощаджень, поділу спадщини, порядку оформлення документів щодо в'їзду та виїзду з тимчасово окупованої території України, укладення додаткових договорів іпотеки, зняття заборони з предметів іпотеки, вилучення з реєстру об'єктів, що були предметом договорів іпотеки, тощо.

Відмічено, що на належному рівні за IІІ квартал 2015 року проводилась правороз’яснювальна робота наступними нотаріусами: Ариванюк Т.О., Ариванюк Н.А., Базалицькою О.Р., Білоус Л.А., Бойко Н.М., Блащук С.О., Бабич Н.Г., Валянською Т.П., Вовчук М.В., Волошиним С.А., Веремчуком С.В., Веніславською В.П., Гаврилюк А.Ю, Гловацькою А.В., Горбач Л.С., Грушицькою В.В., Горбачук А.А., Горбачуком І.М., Гордійчук М.В., Данилевич О.І., Дехтярук І.В., Дишкант О.М., Завішою Л.Я., Заліською Н.М., Іванюк М.В., Капляр М.В., Кондратюк О.О., Ковальчук Л.С., Красневичем О.А., Кривдік О.В., Кудимом Р.А., Книш В.А., Кульбицькою І.В., Кухлевською М.В., Кучмою Н.В., Кушнерук А.Ю., Лехкобит Л.В., Луцько О.М., Матвійчук С.П., Москвичем В.С., Мороз Л.К., Мартинюком Е.В., Олейніковою О.В., Огей Н.М., Онищук І.П., Павлюк Р.П., Палецькою І.Ю., Петришиною О.П., Рачковою Т.О., Сидорук Н.Б., Снитюк Л.Г., Спіріною І.В., Сопронюк І.О., Ушаковою Ю.А., Фелісієнко О.В., Фоменко В.І., Ходачинською Н.І., Ходачинським Р.О.

Однак не проводилась правороз’яснювальна робота в ІІІ кварталі 2015 року наступними нотаріусами: Асадуллаєвим О.Е., Бобак Ж.С., Башинською Л.П., Божко О.О., Ващук В.Ф., Велимчаницею А.І., Грабовською С.В., Грудзевич Т.О., Губик З.В., Губик В.Т., Гутом В.П., Гордійчук Б.І., Добровольською Г.Ф., Зубенко Т.І., Івановою Л.П., Клекоцюк А.Д., Колядою І.В., Кузьміч Н.В., Лобас Е.О., Ляленко А.О., Мамітовою І.В., Моравецьким В.Р., Панасюк І.І., Пасюк Л.О., Перчук І.М., Пономаренко О.О., Розпутняк О.В., Себастіанською І.К., Семенюк Н.М., Тьохтою Е.В., Усік А.М., Шум І.О., Шкльодою Я.А., Юхименко І.В.

Водночас за ІІІ квартал 2015 року міськими, районними та міськрайонними управліннями юстиції спільно з приватними та державними нотаріусами проведено 20 навчань з посадовими особами сільських, селищних рад.

Також слід зазначити, що відповіді на контрольне завдання повинні надходити з супровідним листом, що містить відомості де, коли опубліковано статтю, за який звітний період нотаріус подає звіт, із підтверджуючими матеріалами вже опублікованих статей, а не підготовлених чи направлених до редакції. Про наявність таких матеріалів зазначати в додатках.Рекомендації:

1. Державним та приватним нотаріусам провести правороз'яснювальну роботу серед населення у IV кварталі 2015 року та інформувати сектор з питань нотаріату Головного управління юстиції у Волинській області.

2. Попередити завідувачів Ратнівської, Устилузької, Нововолинської, Маневицької та Камінь-Каширської державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів, якими не проведено правороз’яснювальної роботи серед населення, що Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області за неналежне виконання вимог наказу Міністерства юстиції України № 914/5 від 30.05.2008 року “Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню” буде вирішуватись питання щодо застосування заходів реагування.

3. Приватним та державним нотаріусам, які не провели відповідної роботи за ІІІ квартал 2015 року, розмістити роз’яснення чинного законодавства в друкованих, електронних засобах масової інформації або провести виступи на радіо чи телеефірі у IV кварталі 2015 року та надіслати на адресу головного територіального управління юстиції підтверджуючі матеріали проведення відповідної роботи (копії публікацій, інтернет-статті або ефірну теле чи радіодовідку) разом із супровідним листом.напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області