структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 0-800-507-309
Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Нотаріат / Інформація
09 листопада 2015 року

Узагальнення щодо судових позовів, за якими нотаріус є відповідачем, третьою особою або свідком та наявності судових рішень про визнання недійсними або розірвання правочинів у судовому порядку та винесених постанов про відмову у вчиненні нотаріальних дій нотаріусами Волинської області протягом ІІІ кварталу 2015 року

На виконання плану роботи сектору з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Волинській області проведено узагальнення поданої нотаріусами області інформації щодо наявності судових рішень про розірвання або визнання недійсними посвідчених нотаріусами правочинів та участі нотаріусів у судових спорах.

Дане узагальнення проведено з метою з’ясування наявності та кількості судових справ, до участі в яких були залучені нотаріуси області, а також кількості судових рішень про визнання недійсними вчинених нотаріальних дій. Крім того, при проведенні даного узагальнення зверталась також увага на дотримання нотаріусами вимог до подання звітів щодо наявності вищезазначених фактів, а саме: вчасність, дотримання форми подання нотаріусами таких звітів, наявність долучених до звіту копій матеріалів суду чи примірників правочинів в разі наявності судових рішень про визнання недійсними вчинених нотаріальних дій чи розірвання у судовому порядку нотаріально посвідчених правочинів.

Згідно отриманих статистичних даних, протягом ІІІ кварталу 2015 року стосовно приватних нотаріусів було заявлено 1 позов, в якому нотаріус виступав відповідачем (1 - Козоріз Н.С.); заведено 5 судових справ, до участі в яких нотаріуси залучались в якості третьої особи (1 — Горбач Л.С., 2 — Красневич О.А., 1 — Огей Н.М., 1 — Ходачинський Р.О.); 0 судових справ, до яких нотаріуса було залучено в якості свідка ; 0 судових рішень про визнання правочину недійсним; 0 судових рішень про розірвання нотаріально посвідченого правочину.

Судова практика з питань застосування норм чинного законодавства стосовно державних нотаріусів склалась наступним чином. Протягом ІІІ кварталу 2015 року було заявлено 1 позов в якому державний нотаріус виступав відповідачем (1 — Перша Луцька) ; заведено 6 судових справ, до участі в яких нотаріуси залучались в якості третьої особи (2 — Перша Луцька, 3 — Володимир-Волинська, 1 — Локачинська); 0 судових справ, до яких нотаріуса було залучено в якості свідка; 0 судових рішень про розірвання нотаріально посвідченого правочину. Судові рішення про визнання правочину недійсним не виносились.

У випадку наявності судових рішень про визнання правочинів або нотаріальних дій недійсними чи розірвання у судовому порядку нотаріально посвідчених правочинів, на адресу головного територіального управління необхідно надавати копії відповідних підтверджуючих матеріалів (рішення суду, примірники правочинів тощо).

Щодо практики винесення постанов про відмову у вчиненні нотаріальних дій, то нотаріусами області у відповідності до статті 49 Закону України «Про нотаріат», винесено всього 154 постанов про відмову у вчиненні нотаріальної дії. Державними нотаріусами винесено 114 постанов про відмову у вчиненні нотаріальних дій, приватними винесено 40 постанов про відмову.

Варто також відзначити, що за ІІІ квартал 2015 року серед державних нотаріальних контор найбільше постанов про відмову у вчиненні нотаріальних дій виносилось Маневицькою – 34 та Першою Луцькою – 15.

Не виносились постанови про відмову у ІІІ кварталі 2015 року наступними держнотконторами: Горохівською, Володимир-Волинською та Локачинською державною нотаріальною конторою.

Серед приватних нотаріусів в цьому кварталі найбільше постанов про відмову винесено Каганюком О.Ю. - 8 та Матвійчук С.П.- 8.

Кількість винесених постанов державними нотаріусами значно вища, ніж у приватних нотаріусів. Відповідне співвідношення говорить про те, що особи, які звертаються до державних нотаріальних контор значно частіше вимагають такі постанови та державні нотаріуси мають більшу практику застосування вимог статті 49 Закону України «Про нотаріат».

Разом з тим не подали до управління юстиції звіт про наявність судових рішень про розірвання або визнання недійсними правочинів та залучення до судових спорів наступні нотаріуси: Антонюк К.А., Асадулаєв О.Е., Білоус Л.А., Бойка Н.М., Башинська Л.П., Ващук В.Ф., Губик З.В., Губик В.Т., Клекоцюк А.Д., Коляда І.В., Кульбицька І.В., Курта Н.В., Кухлевська М.В., Ляленко А.О., Максим'як Ж.В., Панасюк І.І., Розпутняк О.В., Четвергова А.Д., Четвергова Є.О., Шум І.О., Мамітова І.В.

Пропонуємо:

1. За результатами узагальнення, державним та приватним нотаріусам чітко дотримуватися термінів та форми, встановлених в листі Головного управління юстиції у Волинській області від 20.01.2009 № 5-6/473 щодо направлення щоквартальної інформації та копій відповідних підтверджуючих матеріалів (рішення суду, примірники правочинів, тощо).

2. При винесенні постанов про відмову у вчиненні нотаріальних дій чітко дотримуватися вимог статті 49 Закону України «Про нотаріат», глави 13 розділу І Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області