структура управління
Установи та організації юстиції
Про управління
Інформація управління
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Реєстри
Урядова «гаряча лінія»
Телефон: 1545
Працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
До уваги громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
До відома громадян, які переселяються з АРК, м. Севастополь, Луганської та Донецької області в інші регіони України!
ЦППKПЮ
Нотаріат / Інформація
Відмова від спадщини

Важливим питанням для спадкоємців на сьогодні, є відмова від прийняття спадщини, оскільки виникають обставини за яких, прийняття спадщини є недоцільним або небажаним. На практиці найбільш поширеною є ситуація, коли у спадкодавця залишилось майно, банківські вклади тощо, і при цьому, присутні майнові зобов’язання (наприклад, непогашені кредити), виконання яких може “поглинути” усі залишені спадкодавцем надбання. Як бути в такій ситуації та грамотно скористатись своїми правами?

Законодавство передбачило і таку ситуацію. Тобто, спадщину можна або прийняти повністю, або відмовитись від неї взагалі. Не допускається прийняття або відмова від спадщини з умовою чи з застереженням.

Отже, спадкоємець, який бажає відмовитись від спадщини, повинен розуміти, що його відмова буде стосуватися усього належного спадкодавцеві майна. Він не може вказати, що від одного майна відмовляюсь, а інше маю намір успадкувати. Краще тоді подати заяву про прийняття спадщини і разом з іншими спадкоємцями скласти договір про поділ спадщини і отримати саме те майно, яке є бажання успадкувати.

Заява про відмову від прийняття спадщини має подаватися нотаріусу спадкоємцем особисто або направлятися поштою, підпис спадкоємця на якій обов’язково повинен бути нотаріально посвідчений. Представник за довіреністю не вправі подавати від імені спадкоємця заяву про відмову від прийняття спадщини, оскільки це забороняє закон.

Також варто звернути увагу, що після спливу 6-ти місяців з часу відкриття спадщини заяви про відмову від прийняття спадщини нотаріусами не прийматимуться і спадщина буде розподілена між усіма спадкоємцями, які спадщину прийняли.

Підсумовуючи вищевикладене, хотілось би зазначити, що прийняття або відмова від прийняття спадщини — це особисте рішення, а не обов’язок спадкоємця.


30.08.2018

напрямки діяльності
Нотаріат
Фінансовий моніторинг
юридичних послуг
Кадрова робота
та державна служба
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації
Державна реєстація НПА
Державна реєстрація громадських формувань
Систематизація законодавства
Правова робота
Правова освіта
Виконання судових рішень
Робота із зверненнями громадян
Організаційне забезпечення, документування та контроль
Державна реєстрація актів цивільного стану
Сектор з питань банкрутства
Розгляд звернень та діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Взаємодія з суб`єктами державної реєстрації
Експертне забезпечення правосуддя
Внутрішій аудит
Home      Контакти      Луцьк      Волинь      Архів новин
©2008-2015, ГТУЮ у Волинській області